Protective Cream SPF25 Glyco System - ochronny krem na dzień

Szybko absorbujący krem na dzień, który odżywia skórę i przywraca jej odpowiednie nawilżenie. Zawiera filtry UV i witaminę E, które chroni skórę przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym. Zapobiega powstawaniu plam oraz poprawia koloryt skóry. Zalecany zarówno do codziennej pielęgnacji jak i po każdym zabiegu złuszczającym.

Skład Protective Cream SPF25:

  • Niacyna
  • Witamina E

Działanie:

Niacinamid to trwała forma wit. B3, która nie ulega rozkładowi w formułach kosmetycznych, jest łatwo przy-swajana przez skórę i dobrze tolerowana. Stymuluje produkcję składników lipidowych skóry (głównie cerami-dów) oraz prekursorów składników odpowiedzialnych za utrzymanie odpowiedniego nawodnienia skóry. Zwiększa nawilżenie i elastyczność skóry, zmniejsza przeznaskórkową utratę wody (TEWL). Działa przeciw-zmarszczkowo, spłyca drobne zmarszczki powierzchniowe, wygładza i widocznie poprawia strukturę i koloryt skóry. Pośrednio wpływa na produkcję kolagenu oraz stymuluje syntezę kwasu hialuronowego w skórze, dzięki czemu poprawia jędrność i napięcie skóry. Hamuje zażółcenie i ziemisty koloryt skóry pojawiający się z wiekiem, spowodowany procesami glikacji, czyli utlenianiem protein skóry. Niacinamid posiada działanie antyglikacyjne. Stymuluje naprawę zniszczeń komórek skóry powodowanych promieniowaniem UV oraz pełni funkcję antyoksydanta i działa immunostymulująco. Wspomaga działanie produktów z filtrami UV. Działa przeciwzapalnie, sprzyja gojeniu i regeneracji skóry.

Witamina E chroni skórę przed oznakami starzenia spowodowanymi ekspozycją na promieniowanie UVA i UVB. Jedna z najlepszych przeciwutleniaczy stosowanych w kosmetyce, chroni komórki przed uszkodzeniami spowodowanymi przez wolne rodniki i zapobiega przedwczesnemu starzeniu się skóry.

Aplikacja:

Preparat przeznaczony do codziennej pielęgnacji twarzy, szyi i dekoltu. Małą ilość kremu należy nałożyć bezpośrednio na idealnie oczyszczoną skórę.

Pojemność: 50 ml (Ta sama wersja dostępna w wersji detalicznej i profesjonalnej)

 
Copyright © 2012 Marcin Wagner
Wszelkie prawa zastrzeżone / All rights reserved